Количество просмотров 1405
1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (3 оценок, среднее: 4,67 из 5)
Загрузка...

«Аниме уруһуйдуубут» куонкурус түмүгэ

Автор: | 10 ноября, 2020

 Куонкуруска Дьокуускай куораттан, республика араас улуустарыттан: Томпоттон, Чурапчыттан, Намтан, Амматтан, Кэбээйиттэн, Уус-Алдантан, Таатта улууһун Ытык Күөл, Харбалаах, Дьохсоҕон, Уус Таатта, Чычымах, Хара Алдан, Чымнаайы, Игидэй, Туора Күөл, Баайаҕа, Уолба, Чөркөөх, Кыйы нэһилиэктэриттэн уопсайа 295 үлэ киирдэ.

  Оҕолор аниме уруһуйдуулларын олус сөбүлүүллэр, кэрэхсииллэр эбит. Дьүүллүүр сүбэ үлэлэри 4 бөлөххө арааран сыаналаата. Кыайыылаахтары эҕэрдэлиибит!



1-2 кылаастар



1 миэстэ.



Мандарова Селена 2 г класс, 36 школа Надежда, г. Якутск

Барамыгина Юля 2 класс, Намская школа-сад

Татаринов Кирилл 2 класс, Жохсогонская СОШ

Дьяконов Ваня 1 класс, Уолбинская СОШ

Николаева Амелия 2 а класс ЫКСОШ-1



2 миэстэ



Аржакова Юлиана 1 а класс, ЫКСОШ-1

Таппырова Аайа 2 б класс, ЫКСОШ-1

Пономарев Саша 1 а класс, ЫКСОШ-2

Павлова Николина 2 б класс, ЫКСОШ-1

Данилова Сайнаара 2 в класс, ЫКСОШ-2

Аржакова Сайнаара 2 б класс, ЫКСОШ-2

Мосоркин Костя 2 класс, Уолбинская СОШ

Табунанов Арылхан 2 б класс ЫКСОШ-1



3 миэстэ



Постникова Милена 2 класс, Диринская СОАШ

Охотина Лилия 2 класс, ЫКСОШ-2

Кузьмина Айта 2 а класс, ЫКСОШ-1

Полускина Юлиана 2 б класс, ЫКСОШ-2

Оросина Диана 2 а класс, ЫКСОШ-2

Петров Ваня 2 б класс, ЫКСОШ-2

Черкашина Надя 2 б класс ЫКСОШ-1

Алина Аржакова 1 класс, Уолбинская СОШ

Павлов Эрхан 1 а класс, ЫКСОШ-2

Протодьяконова Амелия 2 класс Диринская СОШ

Нахаева Иванина 2 класс Игидейская СОШ



3-4 кылаастар



1 миэстэ



Постникова Диана 3 б класс, ЫКСОШ-1

Егорова Дайаана 4 класс, Уолбинская СОШ

Егоров Айтал 4 а класс, Жохсогонская СОШ

Саввинова Альмира 3 класс, Тыарасинская СОШ

Местникова Лилиана 3 класс, Усть Алданский улус, Курбусахская СОШ



2 миэстэ



Борисов Айсен 3 в класс, ЫКСОШ-1

Пинигина Виолетта 3 в класс, ЫКСОШ-1

Старостина Нарыйаана 4 класс, Чычымахская СОШ

Егорова Авилина 3 б класс, ЫКСОШ-1

Васильева Виолетта 3 класс, Чимнайская СОШ

Тарасов Сахаян 4 класс, Чакырская СОШ Чурапчинский улус

Николаева Сайаана 3 б класс, ЫКСОШ-1

Семенова Айаана 3 класс, Уолбинская СОШ



3 миэстэ



Кривошапкина Нарыйаана 4 г класс, ЫКСОШ-1

Маркова Лиана 4 класс, Игидейская СОШ

Федоров Максим 3 в класс, ЫКСОШ-1

Гаврильева Дайаана 3 а класс, ЫКСОШ-2

Хаптагаева Алена 4 б класс, ЫКСОШ-2

Вырдылина Кристина 4 в класс, ЫКСОШ-1

Егорова Алеся 3 б класс, ЫКСОШ-1

Сивцева Айгуля 4 а класс, Жохсогонская СОШ

Сохсойоон Эрхаан 4 класс, Чакырская СОШ Чурапчинский улус

Кусатова Эля 4 класс, Уолбинская СОШ

Егорова Лаура 4 г класс, ЫКСОШ-1



5-7 кылаастар



1 миэстэ



Дайаана Протодьяконова 6 класс, Баягинская ШИ  

Мосоркина Сайнаара 6 «б» класс Таттинский лицей

Игнатьева Юля 6 «б» класс Амгинский лицей

Алексеева Таня 6 кл. Туора-Кюельская СОШ

Иванова Дайаана 7 кл. Диринская СОШ «Агро».



2 миэстэ



Мандаров Эрсан 7 г класс МДОУ СПЛ г. Якутск

Петрова Динара 7 класс Харбалахская СОШ

Луковцева Саина 5 в класс ЫКСОШ-1

Жегусова Александра 6 класс Черкехская СОШ

Охлопкова Ангелина 7 класс Жохсогонская СОШ

Бурнашова Карина Баягинская ШИ

Алексеева Жанна 6 б кл. ЫКСОШ-1

Егорова Камилла 6 кл. Туора-Кюельская СОШ



3 миэстэ



Макарова Дарина 6 класс Усть-Таттинская СОШ

Феоктистов Максим 7 класс Жохсогонская СОШ

Тимофеева Аэлита 5 а класс Таттинский лицей

Аргунова Анжелина 5 класс ЫКСОШ-1

Блахирова Нария 5 класс ЫКСОШ-2

Охотина Варя 5 класс Чычымахская СОШ

Жулляров Захар 5 класс ДДТ «Сатабыл»

Самсонова Виктория 5 б класс ЫКСОШ-1

Чохова Алиана 5 в класс ЫКСОШ-1

Аржакова Карина 6 а класс ЫКСОШ-1

Кузьмина Дарияна 6 в класс ЫКСОШ-1



8-11 кылаастар



1 миэстэ



Захарова Стасианна 10 класс, Туора Кюельская СОШ

Герасимов Филипп 10 класс, Томпонский улус, Крест-Халджайская СОШ



2 миэстэ



Федотов Ариан 10 б класс, Кобяйская СОШ

Неустроева Виолетта 8 класс, Уолбинская СОШ

Егоров Эдуард 10 класс, Хара-Алданская СОШ

Козлова Влада 9 б класс, ЫКСОШ-1

Собакина Саина 8 в класс, Таттинский лицей



3 миэстэ



Посельская Айгыына 8 класс, Диринская СОШ Агро


Тистяхова Аина 11 класс, Чимнайская СОШ

Татаринова Алина 9 в класс, Таттинский лицей

Рахлеева Алеся 10 б класс, ЫКСОШ-1

Сыромятникова Ванесса 9 класс, Баягинская СОШ

Петров Алексей 10 б класс, ЫКСОШ-1

Алексеева Шура 9 класс, Туора Кюельская СОШ

Петрова Снежана 8 а класс, ЫКСОШ-1





Электроннай туоһу суругу бу ссылканан качайдаан ылаҕыт

https://drive.google.com/file/d/1DW5ToBDCkluaHnPc6PeqBtQIz7RhqbGR/view?usp=drivesdk

Грамоталары 1-2 күн иһигэр ватсап ситиминэн ыыталыахпыт.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.